Výstava Fázy a koncepty / Homo Ludio Artifex

Výstava Fázy a koncepty / Homo Ludio Artifex bude v Košiciach prezentovať tzv. concept art (výtvarné návrhy) niekoľkých vybraných herných projektov, zastúpených malými vývojármi i veľkými štúdiovými projektmi. Slovenská herná vývojárska scéna zažíva v poslednej desiatke rokov nevídaný rozmach. Na Slovensku sa v roku 2017 živí tvorbou hier podľa údajov Slovak Game Developer Association vyše 500 tvorcov v takmer 30 spoločnostiach.

„Fázy a koncepty prezentujú výtvarné návrhy slovenských hier v niekoľkých štádiách. Od prvopočiatočných nákresov a skečov, prípadne referenčných obrázkov a fotografií, cez prvé neotexturované modely, difúzne textúry alebo sprity, až po ich prepracovanie do výslednej podoby s akou sa stretneme vo vydanej hre,“ hovorí o výstave kurátor zbierky multimédií Slovenského múzea dizajnu Maroš Brojo. 

Fázy a koncepty / Homo Ludio Artifex je zároveň sprievodným podujatím konferencie Game development – Visual art – Education, venovanej problematike vývoja hier v kultúrno-spoločenskom kontexte so špeciálnym ohľadom na výtvarné umenie a edukáciu, ktorá sa bude konať 19. – 20. októbra na Fakulte umení TUKE.
Partnermi podujatia sú Pixel Federation, Slovak Game Developers Association, Creative Industry Košice a Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach.
Vernisáž: 5. 10. o 18:00 hod. Trvanie výstavy: do 29. októbra.
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

ODKAZY