Dramaticky mladí

 
 Aj veľkí dramatici boli kedysi deťmi. Divadelný ústav vyzýva všetkých mladých dramatikov do 18 rokov, aby svoje dramatické pokusy zaslali k nám.

Uzávierka šiesteho ročníka súťaže DRAMATICKY MLADÍ 2015 je 20. apríla 2015.

Súťaž je určená pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí majú zaujímavý nápad a chuť vyskúšať si napísať divadelnú hru. Prihlásené texty posúdia odborníci a vyberú tie najzaujímavejšie. Tematické zameranie textu je ľubovoľné, papier znesie detektívky, sci-fi a vítaná je tiež komédia či rozprávkový námet. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v máji v rámci 11. ročníka festivalu Nová dráma/New Drama 2015. Na výhercov čakajú opäť zaujímavé ceny.

Prihlasované texty do súťaže Dramaticky mladí posielajte v zalepenej obálke na adresu:

Divadelný ústav, Jakubovo nám. 12, 813 57 Bratislava

heslo „Dramaticky mladí“

a zároveň elektronicky na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

K textu nezabudnite uviesť kontakt a vek autora alebo autorky.

Štatút súťaže Dramaticky mladí a archív predchádzajúcich ročníkov nájdete na stránkach Divadelného ústavu, ktorý je vyhlasovateľom súťaže.

Koordinátor súťaže: Marek Godovič, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ODKAZY