Tlačové správy

Na „ŠUVke“ budú Košice pod drobnohľadom

 

V pondelok 11. júla 2016 štartuje pilotný grafický workshop určený širokej verejnosti. Potrvá sedem dní a vstup pre účastníkov je zadarmo.

 

Neinvestičný fond SUVKE n.f.. v spolupráci so Školou úžitkového výtvarníctva Košice organizuje zaujímavý kurz pre všetkých milovníkov a obdivovateľov grafiky.  Na workshope s názvom „Košice pod drobnohľadom" si ktokoľvek bude môcť pod odborným vedením profesionálov pripraviť grafické dielo a grafický list z najkrajších zákutí Košíc. „Košice sú nádherné mesto, ktoré môže mnoho ponúknuť Košičanom aj návštevníkom. Chceme sa na tieto miesta pozrieť novou optikou a odhaliť ich všetkým,“ tvrdí organizátorka a lektorka workshopu Mgr. art. Katarína Fazekasová z ŠÚV Košice.

 

Workshopu sa môže zúčastniť každý, kto má viac ako 18 rokov. Výtvarné vzdelanie či talent nie je podmienkou. Všetky potrebné veci sa naučia priamo na mieste. Materiál a pomôcky budú zabezpečené. Vítaný je vlastný fotoaparát. „Program spočíva v zozbieraní materiálu, teda fotiek, ktoré následne prevedieme do kresby. Naučíme sa redukovať tvary, štylizovať a vyrývať do linolea. Účastníci si budú môcť vyskúšať aj samotnú tlač. Ukážeme si aj, ako prebieha signovanie výtlačkov a paspartovanie, teda príprava prác na výstavu“, dodáva Fazekašová. Workshop bude zavŕšený výstavou v priestoroch Výmenníku Štítová v septembri tohto roka.

 

Bezplatný kurz „Košice pod drobnohľadom" začína v pondelok 11. júla 2016 o 8.30 hod. v priestoroch ŠÚV Košice na Jakobyho 15 v Košiciach. Prihlasovanie je možné pomocou e-mailu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky na 055/6337251, 0907 452 818.

 

 

Workshop je financovaný z prostriedkov K13 - Košické kultúrne centrá a mesta Košice. Viac na www.k13.sk a www.kosice.sk.

 

Autor: Mgr. Ľubica Reváková