Tlačové správy

Vďaka portrétu osobné stretnutie s Hansom Zimmerom

Študent Školy úžitkového výtvarníctva Košice, Dávid Kuriško, sa vďaka svojmu talentu osobne stretol so skladateľom filmovej hudby Hansom Zimmerom. Kresba nemeckého producenta mu okrem vstupu na VIP after party umožnila aj bližšie spoznať svetoznámeho umelca.

Dávid študuje na ŠÚV Košice odbor animovaná tvorba. Vo svojom voľnom čase rád kreslí portréty. Jedným z nich bola podobizeň Hansa Zimmera. Obrázok zverejnil na sociálnej sieti. O niekoľko dní sa mu zrazu ozvali organizátori jedného z koncertov a ponúkli mu peniaze za jeho dielo. Chceli ho skladateľovi odovzdať. Dávid bol z celej situácie prekvapený: „Obrázok som kreslil len sám pre seba. Plánoval som si ho nechať. S organizátormi sme sa nakoniec dohodli, že obraz mu odovzdám osobne.“ Okrem lístkov na koncert dostal aj vstup na VIP after party, kde so Zimmerom strávil večer. Pri odovzdávaní obrazu si skladateľ najprv myslel, že Dávid je len nejaký chalan, ktorý sa s ním chcel stretnúť a zároveň mu organizátori strčili obraz do ruky, aby mu ho odovzdal. Keď však zistil, že jeho autor stojí pred ním, tak ho pozval do svojej šatne. „Hovorili sme o škole, i o jeho živote. Dokonca mi prezradil aj nejaké jeho tajomstvá. Je veľmi ľudský srandovný týpek. Predstavoval som si ho ako nejakú hollywoodskú celebritu, ale keď sa s ním rozprávate, tak prídete na to, že je to obyčajný človek s vlastnými problémami.“

Pre Dávida to bol prvý väčší úspech v živote. Stretnutie so Zimmerom považuje za impulz vo svojej tvorbe. „Je to veľká motivácia, keď vám nejaký svetoznámy človek povie, že to čo robíte je super a že v tom máte pokračovať. Pamätám si, ako sa na mňa usmial a spýtal: „Hollywood?“. Odpovedal som, že možno raz.“

            Dávid Kuriško predstaví svoj talent verejnosti už tento štvrtok 23. 6. 2016 v Ateliéri Rotunda na Zbrojničnej ulici v Košiciach. O 16.00 sa v grafickom dueli postaví proti Adele Križovenskej. Po skončení posledného, desiateho kola sa určí aj hlavný víťaz súťaže.

Hans Zimmer sa narodil v Nemecku. Zložil hudbu k viac než 100 filmom, ako napríklad Gladiátor, Pearl Harbor, Posledný samuraj, Da Vinciho kód, Piráti z Karibiku či film Simpsonovci. Je držiteľom filmového Oscara, dvoch Zlatých glóbusov, štyroch cien Grammy a množstva ďalších ocenení.

Autor: Mgr. Ľubica Reváková